Duża ilość krwi w stolcu

Witam, jestem 6 tyg. po porodzie (planowe cesarskie cięcie), karmię piersią. Dziś ok. 4.00 nad ranem pojawiło się u mnie lekkie rozwolnienie z krwią, ok. 8.00 ponownie to samo, nie jest to mocno wodnista biegunka, ale stolec jest dosyć luźny. Krew jest żywo czerwona, w dość znaczącej ilości i pojawia się na końcowym etapie oddawania stolca. Żadnych innych objawów nie zaobserwowałam. Wizytę u lekarza ogólnego mam zaplanowaną na środę dopiero, a mocno niepokoję się tą krwią. Proszę o poradę: co może być przyczyną tych objawów? Czy wizyta u lekarza ogólnego (internista) na początek jest wystarczająca? Jakie leki mogę brać na rozwolnienie karmiąc piersią? Dziękuję.

Witam!
Opisane dolegliwości mogą mieć związek np. z infekcją, niestrawnością, obecnością hemoroidów, zmian organicznych w obrębie jelita grubego. Na początku problem należy skonsultować z lekarzem rodzinnym, który zadecyduje o ewentualnej dalszej diagnostyce i leczeniu. W opisanym przypadku w pierwszej kolejności warto skorzystać z produktów o działaniu zapierającym (ryż, kasza manna, czarna jagoda). Jeśli chodzi o leczenie, to wydaje się, że w przypadku nie ustąpienia dolegliwości w ciągu najbliższych dni możliwe jest stosowanie preparatu smecta, powinien być bezpieczny podczas karmienia. W tej chwili trudno powiedzieć coś więcej bez dokładnego badania fizykalnego i ewentualnych badań dodatkowych. Pozdrawiam serdecznie!