Duża wrażliwość u 19-latka

Jestem wrażliwy do przesady. Często sprawia mi to ogromny ból. Nie potrafię zabić muchy. Zwykle dumny z siebie łapię je i wypuszczam na wolność. Kiedy parę razy mi się zdarzyło jednak użyć łapki, to miałem ogromne wyrzuty sumienia, zwłaszcza kiedy widziałem agonię. Gdy oglądam filmy, to nie żal mi ludzi. Zgaduję, że uwarunkowane jest to przykrymi doświadczeniami z ludźmi, ale zwierząt jest mi żal, płaczę i boli mnie serce. Czy taka skrajna wrażliwość jest groźna czy czyni mnie człowiekiem?

Dzień Dobry Panu,

To piękne, że jest Pan tak wrażliwy i uważny na zwierzęta.

Jednak bardzo istotne jest żeby były takie uczucia również względem ludzi.

W dzisiejszych czasach wrażliwość zaczęła być wartością deficytową i luksusową jednocześnie...

Z Pana opisu wnioskuję, że jest w Panu dużo wrażliwości i dobrych uczuć, tylko są one schowane przed światem - trzeba je tylko umiejętnie wyciągnąć i podzielić się nimi ze Światem ( zostały ukryte na skutek Pana doświadczeń z Ludźmi).

Pomocna w tym byłaby rozmowa i praca terapeutyczna z psychologiem.
Proszę nie czekać.

O skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu (w ramach NFZ-tu - trzeba trochę poczekać na termin konsultacji).

Życzę Panu tylko pięknych relacji z Ludźmi,
Irena Mielnik-Madej