Duże ilości drobnych zgrubień od wewnętrznej strony wargi i pod dolną szczęką

Witam.Od dłuższego czasu zauważyłem duże ilości w jamie ustnej drobnych miękkich zgrubienia w postaci "kulek" pod skórą (nie wyróżniają się kolorem, nie bolą, brak zaczerwienień).Znajdują się one od wewnętrznej strony wargi górnej i dolnej oraz pod dolną szczęką (na pozostałych obszarach jamy ustnej ich nie wyczułem). W związku z ostatnio modną profilaktyką i dużą liczbą zachorowań na choroby cywilizacyjne-co to jest i czy jest to normalne?Czy może wymaga osobistych konsultacji u lekarza?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

na podstawie samego opisu nie można określić co to jest. Powinien Pan pokazać te "zmiany" lekarzowi rodzinnemu.

Pozdrawiam.