Duże skrzepy podczas krwawienia miesięcznego

Dzień Dobry. Dzisiaj mam pierwszy dzień miesiączki, oprócz krwi menstruacyjnej wylatują ze mnie ogromne skrzepy wyglądające jak wątróbka, wielkości około 10-12 cm. Brzuch w ogóle mnie nie boli, a zawsze krwawienia miałam bardzo bolesne. Miesiączki zazwyczaj regularne między 28-33 dni, trwające ok.5-7 dni. Bardzo proszę o wiadomość czy udać się do ginekologa, czy poczekać. W ciąży nie jestem, tabl.antyk.nie biorę. Ciąża jedna 4 lata temu.Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższe objawy mogą wynikać z bardzo różnych przyczyn. Proponuję zgłosić się do lekarza ginekologa celem badania. Tylko w ten sposób można określić prawdopodobną przyczynę.