Duże skrzepy podczas okresu - czy to coś poważnego?

Witam,
w trzecim dniu okresu dostałam silnych skurczy, kiedy one przeszły, poszłam do toalety (muszę wyjaśnić, że używam tamponów). Wraz z tamponem wyleciał mi dość spory skrzep, wyglądał jak „mięso”, po raz pierwszy miałam tak duży skrzep:(
Okres miałam opóźniony o 18 dni. Od ostatniej miesiączki brałam dwa razy antybiotyki.
Czy jest to coś normalnego? Boję się, że jest to jakiś mięśniak czy coś w tym stylu.

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Obecność dużych skrzepów u kobiet może być cecha osobniczą. Mogą też wskazywać na obecność mięśniaków, polipów endometrialnych, tzw. macicy metropatycznej czy też zaburzeń krzepnięcia krwi.

Dokładną przyczynę problemu ustali specjalista ginekolog.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl