Duży czerwony rumień na nodze

Dzień dobry, mam problem. Tydzień temu, to znaczy w środę 23.06, podczas kąpieli zauważyłem dużą czerwoną plamę na udzie, na prawej nodze, nie wiedziałem, co to jest. W dniu w którym to zauważyłem miałem gorączkę 38°C oraz gęsią skórkę i było mi zimno. Na drugi dzień poszedłem do dermatologa, podał mi antybiotyk D*** - jedna tabletka rano, druga na wieczór i tak przez 3 tygodnie. Nie wiem, obawiam się, że to borelioza. Jestem załamany, bo nie wiem, czy po tych 3. tygodniach mi to całkiem przejdzie. Rumień, który miałem, zniknął po 4 dniach od podawania antybiotyku. Mógłbym dowiedzieć się od was, co mam robić dalej? Mieszkam w małym mieście i nie wiem, czy tu lekarze znają się na tym. Proszę o pomoc. Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem, co dalej mam zrobić.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Lekarz dermatolog przepisał aktualnie zalecane leczenie w kierunku boreliozy wcześniej. Oznacza to (łącznie z informacją, że plama na udzie była duża), że zmiana skórna jest rumieniem wędrującym. Powinien Pan regularnie przyjmować antybiotyki przez 3 tygodnie. Jeśli nie wystąpią niepokojące Pana objawy, to dodatkowe postępowanie nie będzie konieczne. Borelioza wczesna zwykle jest wyleczalna.