Dwa testy negatywne, a objawy ciąży - co to może oznaczać?

Kilka dni przed stosunkiem u mojej dziewczyny wystąpiło lekkie krwawienie. Stosunek nastąpił ok. 7 dni przed spodziewanym okresem. Podczas stosunku pękła prezerwatywa, ale nie nastąpił wytrysk. Po stosunku wystąpiły silne bóle w okolicy podbrzusza i krwawienie. W spodziewanym dniu okresu nie było. Pojawiły się delikatne bóle podbrzusza i uczucie pełności.
Dwa testy wykonane w 11 i 13 dniu po stosunku pokazały wynik negatywny. Teraz wyczuwalne jest lekkie zgrubienie po lewej stronie podbrzusza na wysokości kości miednicy (jajnik?). Okres spóźnia się już w sumie 7 dni. Ciąża nie jest wykluczona, ale raczej bardzo mało możliwa, prawda? W takim razie, co to może być. Martwi mnie ten guzek.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Niestety przez internet nie jestem w stanie postawić ostatecznej diagnozy. Niezbędna wydaje się być kontrolna wizyta u lekarza ginekologa. Spróbuję jednak przeanalizować całą sytuację.
Po pierwsze, wynik testu uznajemy za wiarygodny jeżeli test wykonywany był w dniu spodziewanej miesiączki lub co najmniej 14 dni od ostatniego ryzykownego zbliżenia. W Waszym przypadku żaden z warunków nie był spełniony. Proponowałabym zatem dla całkowitej pewności wykonać test raz jeszcze.
W opisywanej przez Ciebie sytuacji ryzyko ciąży jest minimalne. Nie zapominaj jednak, że Twoja dziewczyna mogła zajść w ciążę wcześniej. Warto to zatem wykluczyć.
Bez własnoręcznie wykonanego badania nie jestem w stanie powiedzieć czym jest guzek. Taką ocenę może postawić tylko specjalista po pełnym badaniu ginekologicznym.
Na koniec, najważniejsza dolegliwość, czyli krwawienie międzymiesiączkowe. Ten objaw wymaga wręcz konsultacji ginekologicznej. Do najczęstszych przyczyn takiego stanu zalicza się zaburzenia hormonalne, polipy, mięśniaki macicy, infekcje, nadżerki i inne. Za tę ostatnią przemawia fakt wystąpienia krwawienia tuż po stosunku.
Reasumując, przekonaj dziewczynę do wizyty u specjalisty, który po wykonaniu pełnej diagnostyki będzie w stanie postawić ostateczne rozpoznanie.
Pozdrawiam