Dwukrotnie wyższy LUC

Bardzo proszę o interpretację wyników morfologii: Leukocyty:5,9 * 10^9/ul %, Neutrocytów 48,3 %, Limfocytow 32,3 %, Monocytów 7,8 %, Eozynocytów 2,4 %, Bazocytow 0,3 %, LUC 9 (!), Neutrocyty 2,87 10^3/ul, Limfocyty 1,9 10^3/ul, Monocyty 0,46 10^3/ul, Eozynocyty 0,14 10^3/ul, Bazocyty 0,02 10^3/ul, LUC 0,53 10^3/ul (!), Erytrocyty 3,91 10^6/ul, Hemoglobina 11,1 g/dl, Hematokryt 32,0 %, MCV 82 fl, MCH 28,3 pg, MCHC 34,6 g/dl, RDW 13,4 %, HDW 2,65 g/dl, Płytki 230 10^3/ul, MPV 8,5 fl, PDW 55,1 %, PCT 0,19 %, MPC 25,4 g/dl, OB 26 mm/h (!). Najbardziej niepokoją mnie wyniki LUC :( Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Wyniki zamieszczone w pytaniu wskazują na obecność niedokrwistości, która wymaga dalszej diagnostyki i leczenia.

LUC to wspólne określenie dla kilku rodzajów dużych peroksydazoujemnych komórek. Rzeczywiście ich poziom jest w Pani przypadku ponad dwukrotnie podwyższony. Ich wzrost nie zawsze świadczy o patologii, jednak w połączeniu z wysokom OB i niedokrwistością wymaga diagnostyki.

Doradzam wizytę u lekarza rodzinnego, który po uzyskaniu większej ilości informacji i badaniu fizykalnym zleci ewentualne badania dodatkowe. W zależności od wyników może okazać się konieczna diagnostyka hematologiczna.

Pozdrawiam serdecznie