Dwulatek z alergią i częstym zapaleniem płuc

Witam! Mój problem wygląda następująco. Mam dwoje dzieci, 5-latka i 2-latka. Starszy od urodzenia jest astmatykiem i alergikiem na praktycznie wszystko co jest możliwe. Ale sprawa dotyczy 2-letniego Pawła. W testach alergicznych wyszło, że jest alergikiem na roztocza i minimalnie na pyłki traw i drzew, ale stwierdzono, że testy nie są zbyt wiarygodne ze względu na wiek. Oczywiście również jest astmatykiem od urodzenia. Jednakże dziecko nieustannie choruje mimo przyjmowania leków przeciwalergicznych (Azomyr) na zapalenie oskrzeli a potem płuc, a antybiotyki nic nie działają. Wykonuje dziecku inhalacje 2 razy dziennie na bazie Pulmikortu i Berodualu co przynosi dziecku ulgę w kaszlu i dusznościach na chwilę tylko. Jedynym sposobem są zastrzyki Dexaven, które dają mu ulgę na cały dzień a nawet dwa. A moje pytanie jest takie: jakie leki pomogą mojemu malcowi na najprawdopodobniej alergiczne zapalenie płuc czy oskrzeli? Niestety lekarze do których uczęszczam upierają się nad antybiotykami, które jak pisałam nic nie dają. Więc postanowiłam sama działać. I interesuje mnie jakie badania mam wykonać żeby mieć pewność czy zakażenie jest na podłożu alergicznym czy wirusowym albo bakteryjnym? Wiem, że takie istnieją i wyglądają jak "test ciążowy", ale nie orientuję się nic więcej. Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jeżeli lekarze, którzy mieli możliwość badania dziecka stwierdzili, że takie leczenie u dziecka jest konieczne, to proszę się zastanowić czy jednak nie przestrzegać zaleceń lekarzy specjalistów. Proszę pamiętać, że bez badania dziecka oraz dokładnego zebrania wywiadu, a w tym wypadku również obejrzenia wykonanych badań dodatkowych nie ma możliwości aby decydować o terapii. Podstawą leczenia alergii i unikania zaostrzeń choroby jest unikanie czynnika sprawczego.
Proszę ponownie skonsultować się z lekarzem prowadzącym dziecko.

Pozdrawiam