Dyskomfort przy połykaniu śliny a ryzyko raka krtani

Witam na wstepie chcialem zaznaczyc ze jestem osoba palaca od jakiegos czasu odczuwam w dolnej czesci szyi dyskomfort przy polykaniu sliny. Przy spozywaniu pokarmow tez sie to pojawia boje sie konsultacji z lekarzem poniewaz obawiam sie raka krtani mam 30 lat czy to moze byc rak krtani w moim wieku? Czytalem rozne artykuly w internecie i jezeli chodzi o raka to wiek jest po miedzy 50 a 60 rokiem zycia Ale widzialem tez artykuly opisujace ludzi w moim wieku z rakiem krtani Jestem spanikowany

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie jednego objawu nie jest możliwe zdiagnozowanie raka. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostycznym. W razie konieczności zostanie Pan skierowany do odpowiedniego specjalisty.