Dyskomfort w okolicach lewej pachwiny i lewego jądra

Od pewnego czasu miewam pewien dyskomfort w okolicach lewej pachwiny i lewego jądra. Czasami towarzyszy temu chwilowy ból - raz mniejszy, raz większy oraz odczucie pieczenia i gorąca. Lewe jądro ma możliwość obrotu o 180 stopni oraz jest "swobodne". I nie wiem, czy to ma coś wspólnego, ale po dostaniu wzwodu szybko go tracę. Byłem z tym u dwóch urologów i po badaniu USG oraz innych badaniach np. moczu stwierdzi, że mam powiększoną żyłę lewego powrózka (dokładnie nie pamiętam jak to określili), ale mieści się w granicach normy. Przez ostatnie dni zauważyłem, że ból się troszkę nasila, ale to zależy od sytuacji. Czy mam się po raz kolejny zgłosić do lekarza?

Jeśli przedstawione przez Pana objawy powodują znaczny dyskomfort i utrudniają Panu normalne funkcjonowanie, to radziłbym ponownie w tej sprawie udać się na kontrolną wizytę do urologa. Być może to jakiś przewlekły stan zapalny jądra, a być może objawy są właśnie związane z żylakami powrózka nasiennego (to te poszerzone żyły w powrózku). Może okazać się potrzebne wprowadzenie jakiś leków z tego powodu.