Dyskomfort w okolicy pochwy przy założonym szwie okrężnym szyjki macicy metodą McDonalda

Witam mam pytanie odnośnie szwu okrężnego szyjki macicy metodą Mc Donalda czy jeżeli dojdzie do spęłznięcia szwu czy to daje jakieś objawy??Jestem w 19 tyg ciąży i mam założony szew i od dwóch dni czuję dziwny dyskomfort w okolicach pochwy jakby coś mi tam przeszkadzało czy to może świadczyć o zsuniętym szwie??

Ja osobiście nie jestem zwolennikiem zakładania szwów okrężnych, mam też w tym mało doświadczenia. Preferuję zakładanie pesarów (krążków) naszyjkowych, z którymi mam bardzo dobre doświadczenie . Jednak na pytanie mogę odpowiedzieć.
Można paluszkiem delikatnie sprawdzić czy szyjka jest uformowana, czy nie ma plamienia.
Oczywiście lepiej zrobi to lekarz prowadzący, więc proponuje się do niego udać.
Pozdrawiam Chęciński Paweł