Dyskretne prawostronne skrzywienie kręgu lędźwiowego z niewielką rotacją poj. kręgów

Z powodów silnych bólów kręgosłupa lędźwiowego wysłana mnie na rtg, o to opis zdjęcia : Dyskretne prawostronne skrzywienie kr. lędźwiowego z niewielką rotacją poj kręgów, spłycenie lordozy lędźwiowej. Zmiany przeciążeniowe w postaci zafalowań powierzchni nośnych trzonów. Poza tym trzony i przestrzenie m-k odpowiednie. Moje pytanie co powinnam robić by zmniejszyć ból? Jakich czynność, sportów powinnam unikać ?

Witam. Zmiany obecne w rtg są wynikiem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Przede wszystkim wskazane jest uprawianie sportów poprawiających funkcjonowanie mięśni grzbietu - szczególnie zalecane jest tutaj pływanie. Poza tym wskazane jest podjęcie serii odpowiednio dobranych zabiegów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Proszę zapytać o możliwość skierowania na tego typu zabiegi swojego lekarza.

Witam serdecznie
Aby zmniejsz odczuwanie bólu zalecam odciążanie kręgosłupa , dokładnie odcinka lędźwiowego proszę nie zapominać o uginaniu kończyn dolnych w trakcie schylania lub sięgania po coś z ziemi. "Pracując" nogami nie obciążamy kręgosłupa.