Działanie tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry, moje pytanie dotyczy działania tabletek. Jestem teraz przy drugim opakowaniu, po pierwszym wystąpiło krwawienie w 3 dniu po odstawieniu; po 7-dniowej przerwie zaczęłam brać ponownie tabletki i w 5 dniu 2 opakowania współżyłam z chłopakiem, który miał wytrysk we mnie. Czy przy drugim opakowaniu tabletki działają od razu po zażyciu pierwszej z drugiego opakowania? I czy 7-dniowa przerwa jest bezpieczna? Kochałam się w 7 dniu przerwy, a 8 normalnie przyjęłam pierwszą tabletkę z blistra. Z góry dziękuję za fachową odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pigułki antykoncepcyjne, przyjmowane zgodnie z zaleceniami, działają antykoncepcyjnie począwszy od pierwszego dnia przyjmowania i w okresie 7 dni przerwy w przyjmowaniu tabletek (między kolejnymi opakowaniami tabletek).

Pozdrawiam!