Działanie tabletek antykoncepcyjnych Microgynon 21 a ochrona przed ciążą

Witam skonczylam pierwsze w zyciu opakowanie tabletek Migrogenon 21 ktore zostalo rozpoczete bez krwawienia w 3 dniu po odstawieniu wystapil okres z odstawienia. Rozpoczelam nowe opakowanie tabletek 8 dnia krwawienie nadal trwala, nie bylo juz obfite, po 1 wzietej tabletce krwawienie nadal bylo, malo obfite. Dopiero zostalo zatrzymane po 2 tabletce, czy tabletki dobrze dzialaja jesli krwawienie zostalo zatrzymane po 2 tabletce i jestem chroniona przed ciaza,czy trzeba sie dodatkowo zabezpieczac?

W pierwszym cyklu stosowania tabletek nie było ochrony przed ciążą-m zastosowała je Pani w bliżej nieokreślonym dniu cyklu. Wobec wąpliwości proponuję wykonać badanie BHCG we krwi i dalej stosowaćtabletki zgodnie z zaleceniami producenta.