Dziecko nie chce uczestniczyć w zajęciach w zerówce

Moj szescioletni synek sprawia problemy w zerowce ucieka z klasy niechce malowac oraz wykonywac polecen nauczyciela przeszkadza w lekcjach innym dziecia..co zrobic zeby dziecko chetnie uczestniczylo w zajeciach i sluchalo nauczyciela?

Sprawa wymaga precyzyjnego ustalenia przyczyn/y zachowania chłopca. Zalecam pełną konstrukcję z psychologiem dziecięcym.

Pani synek może mieć trudności z powodu: nie jest gotowy, by się uczyć; ma obniżoną koncentrację uwagi-trudno mu skupić uwagę na wykonywanym zadaniu; ma zaburzoną integrację sensoryczną;
Trzeba zacząć od jasno określonych reguł, które dziecko ma przestrzegać.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Jest to dla niego nowa sytuacja i nowe wyzwanie. Widać nikt dziecka do tego nie przygotował. Wyjście na zajęcia powinno kojarzyć sie dziecku dobrze ale też powinno wiedzieć jakie zasady tam obowiązują, jak należy ich przestrzegać i jakie bedą konsekwencje. Jest to zadanie pań w zerówce jak również rodziców. Może ustalcie, że za pozytywne zachowania bedą małe nagrody w postaci zrobienia czegoś fajnego z rodzicami po zajęciach, czy zbieranie pkt by po tygodniu wymienić je na nagrodę, itp. Panie w zerówce poza wyznaczeniem granic też powinny stosować jakiś system chwalenia.
Pozdrawiam AM