Dziecko przyjmuje antybiotyk, ale gorączka nie mija. Co robić?

Witam, moja córka ma 7 lat, gorączkuje od 6 dni. Lekarz stwierdził anginę. Niestety, antybiotyk i leki nie dają efektu. Gorączka nie ustępuje, węzły dalej są powiększone. Czy może antybotyk jest zły albo jest chora na coś innego. Bierze antybiotyk, niesteroidowy lek p/zapalny od soboty. Czy może zaszkodzić jej, jak go tak długo bierze? Temp. wieczorem 39,7. Antybiotyk ma do jutra, a choroba jakby nie ustępowala. Może to objawy innej choroby? Jutro idę na kontrolę. Może zasugerować badanie krwi i moczu? Prosze o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

utrzymywanie się gorączki 6 dni podczas brania antybiotyku wskazuje na to, że leczenie nie jest właściwe i wymaga zmiany. Albo antybiotyk jest niewłaściwy (bakterie są niewrażliwe na dany antybiotyk), albo mamy nie do końca trafną diagnozę. Tak się zdarza i dlatego wizyta kontrolna jest konieczna, aby jeszcze raz zbadać dziecko i zmienić leczenie, pediatra zdecyduje o potrzebie wykonywania badań podstawowych.

Pozdrawiam.