Analiza wyniku badania moczu u ciężarnej

Dzień dobry, jestem w 16 tyg. ciąży i zaniepokoiło mnie badanie moczu: nabłonki wielokątne d. liczne w p.w., nabłonki okrągłe 1-2 w p.w., leukocyty 1-3 w p.w. oraz bakterie d. liczne w p.w. poza tym reszta wyników w normie. Czuję się dobrze, nie mam żadnych objawów zapalenia pęcherza itp. Byłam już u lekarza ogólnego z wynikami - stwierdził, że to normalne. Wizytę u ginekologa mam za tydzień, chciałam sie upewnić czy na pewno nie ma powodu do niepokoju? Pozdrawiam.

Witam! Jeśli nie ma objawów infekcji, gorączki, dyskomfortu podczas oddawania moczu, częstomoczu, to najprawdopodobniej nie ma powodu do niepokoju. Warto powtórzyć badanie za jakiś czas, co na pewno zaleci ginekolog. Pozdrawiam