Wysokie ciśnienie tętnicze w młodym wieku

Dzień dobry, przed 4 dniami pojawił się u mnie ból po lewej stronie klatki piersiowej, promieniujący do łokcia. Mierząc ciśnienie tętnicze w domu, doznałem szoku - 160/80. Zaraz pojechałem do przychodni, gdzie zrobiono mi EKG i jeszcze raz zmierzono ciśnienie. I znów szok, w domu ciśnienie wysokie, a u lekarza 120/80. Żeby nie było wątpliwości lekarz 1 kontaktu wypisał skierowanie do szpitala. Na izbie przyjęć to samo, mierzenie ciśnienia oraz EKG, wszystko w normie, kardiolog stwierdził nerwoból w klatce piersiowej promieniujący do łokcia. Wypisał receptę na ibuprofen, pramolan i nebinad. Gdy po 2 dniach od wizyty w szpitalu mierzę sobie znów ciśnienie, to mam od 140-160/80. Proszę mi powiedzieć, co sie ze mną dzieje, bo już sam nie wiem, być może aparat mierzący zawyża pomiar.

Witam! Z uwagi na młody wiek, prawdopodobieństwo chorób sercowo-naczyniowych jest niewielkie, ale nie można go wykluczyć. Całokształt objawów rzeczywiście może sugerować nerwoból i proponuję zastosować zlecone leczenie. Kwestia ciśnienia tętniczego powinna zostać wyjaśniona np. poprzez porównanie posiadanego aparatu z aparatem używanym przez np. lekarza rodzinnego. Przepisane leki powinny pomóc, jeśli natomiast po zakończeniu leczenia nie będzie poprawy to warto ponownie zgłosić się lekarza rodzinnego w celu przeprowadzenia badania fizykalnego oraz niezbędnych badań (morfologia krwi, badanie ogólne moczu, OB, CRP, lipidogram, glukoza na czczo, aminotransferazy, zdjęcie RTG klatki piersiowej).