Jakie są domowe sposoby na obrzęk kostki?

Dzień dobry! Chciałam uzyskać odpowiedź na pytanie co zastosować na opuchniętą kostkę lewej nogi. Powodem nie jest skręcenie czy zwichnięcie. Nastąpiło to samoistnie. Obecnie pojawia się silny ból, a kostka jest trochę ciepła w dotyku. Bardzo proszę o interpretację. Pozdrawiam

Witam serdecznie! Objawy, które Pani opisuje wymagają wykonania badań dodatkowych, gdyż mogą wskazywać na stan zapalny stawu. Jeżeli występuje ból, ucieplenie, obrzęk - a nie były objawy poprzedzone urazem stawu - ta przyczyna wydaje się najbardziej prawdopodobna. Konieczna jest wizyta u lekarza, który będzie miał możliwość wykonania badania lekarskiego, dokładnego zebrania wywiadu. Prawdopodobnie konieczne będzie również wykonanie badań laboratoryjnych, być może radiologicznych. Proszę nie zwlekać i udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu jeżeli będzie taka konieczność zostanie Pani skierowana do specjalisty. Jeżeli chodzi o zalecenia leczenia, to niestety bez badania lekarskiego nie ma takiej możliwości. Pozdrawiam