Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dla 12-latki

Witam. Chciałam zapytać ile kalorii dziennie powinna jeść 12-letnia dziewczyna z wagą 55,6 i zwrostem 166cm?ile powinna jeść aby utrzymać wagę i ile powinna jeść aby schudnąć?ile ma jeść na dzień węglowodanów, tłuszczy oraz białka? Dziękuję z gory za odpowiedź.

Witam,
Wg norm na dobę osoba o podanych parametrach powinna spożywać ok 2000kcal na , w tym 25%(55g) stanowią tłuszcze, węglowodany 60%(ok.325g), a białko 12% (ok. 60g). Wskaźnik BMI wynosi 19.96.i świadczy o prawidłowej wadze, więc absolutnie nie polecam odchudzania. Jeśli już robić coś w tym kierunku to jeść zróżnicowane produkty, w taki sposób aby dieta była kolorowa o raz włączyć zdrową i regularność aktywność fizyczną.
Pozdrawiam.