Dziesiąta doba po terminie i 3 cm rozwarcie u ciężarnej

Mąż ciężarnej. Jest już dziesiąta doba po terminie. U żony stwierdzono małowodzie obecnie jest 3 cm rozwarcia a lekarz odmawia podania oksytocyny. Czy to normalne działanie?

Witam. Tylko lekarz prowadzący zna dokładna sytuację Pana żony i może podjąć właściwą decyzję. Być może lekarz czeka na samoistne rozpoczęcie akcji porodowej gdyż ocena stanu szyjki macicy (rozwarcie, skracanie długości, twardość) pozwala określić stopień przygotowania organizmu kobiety do porodu. Ponadto o ciąży przenoszonej mówimy wówczas, gdy mija czternasta doba po ustalonym podczas badania USG terminie porodu a u Pana Żony minęła dopiero dziesiąta. Proszę być dobrej myśli i zaufać lekarzowi prowadzącemu.