Dziura w macicy po założeniu spirali miedzianej

Dzień dobry, od około 2 lat mam założoną spirale miedzianą. Przy jej zakładaniu potwornie bolało - dwukrotnie zemdlałam na fotelu. Potem przez około 10 dni mocno bolał brzuch. Ostatnio podczas kontrolnego usg inny lekarz, stwierdził dziurę w macicy. Powiedział, że przebicie zostało zrobione przy zakładaniu wkładki. jakie są tego konsekwencje zdrowotne? Co się z tym robi? Czy mając wkładkę i to uszkodzenie można zajść w ciążę?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Powikłania mogą być różne w tym m.in krwawienie, ból, zakażenie oraz stan zapalny błony śluzowej. Zajście w ciążę w tej sytuacji jest przeciwwskazane. Prawdę mówić wkładka chroni przed ciążą więc nie jest to problem. Konieczne jest wygojenie się zmiany, proszę pozostawać pod kontrolą ginekologa.

Odpowiem pytaniem na pytanie na jakiej podstawie stwierdził dziurę w macicy .Dla mnie jest ta wypowiedż zagadkowa .Czy po założeniu spirali było USG, czy po miesiączce pierwszej po założeniu było badanie i usg ,czy raz na 6 miesięcy jest pani bad z usg i połozeniem wkładki.czy ten lekarz przeprowadził badanie i zrobił usg.Na jakiej podstawie powiedział o dziurze w macicy .