Dziurawa prezerwatywa, stosunek w dni płodne i prawdopodobieństwo ciąży

Witam! Chciałam zapytać czy jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży. Zacznę od tego, że mam nieregularną miesiączkę. Mam 21 lat. Dostałam okres 11.11. a 27.11 odbył się stosunek i z tego co zauważyłam, była przebita prezerwatywa. W prezerwatywie było dość mało spermy i lekka dziurka z boku. Nie pękła. To były moje dni płodne, z tego co wyliczył kalkulator. 2 dni po stosunku miałam lekkie brązowe plamienie. Czy jest prawdopodobieństwo? ;) Oczywiście cieszyłabym się:)

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Oczywiście istnieje możliwość zapłodnienia, jeśli prezerwatywa była przebita i nasienie się z niej wydostało, a Pani była w okresie płodnym. W dniach spodziewanej miesiączki proszę wykonać test ciążowy. Jeśli test nie wykaże ciąży, a miesiączki dalej nie będzie, proszę go powtórzyć po tygodniu lub udać się na badanie z krwi. Jeżeli staracie się Państwo o dziecko, to na przyszłość zalecam niestosowanie prezerwatyw w ogóle.

Pozdrawiam serdecznie!