Dziwna ciecz

Witam.
Jakiś czas temu zadałam pytanie i nie została udzielona jeszcze odpowiedź. Chciałabym przypomnieć to pytanie i poruszyć nowy problem.
Otóż mam 19 lat i w wieku 16 lat zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i po 2,5 roku je odstawiłam. Po 8 miesiącach abstynencji seksualnej zgodziłam się na współżycie. Do stosunku doszło 7 razy. Z tego 3 razy z zabezpieczeniem i 4 razy bez zabezpieczenia. Wiem jednak, że partner nie szczytował będąc "we mnie". Jednak nie mam miesiączki.

Ostatni dzień miesiączki to 15.03.10 a dziś mamy maj. Miesiączki dalej nie ma. Chcę wspomnieć, że przez ten czas wyjeżdżałam do innego województwa, miałam dużo stresów związanych z maturą,byłam u ginekologa w trakcie współżycia oraz dostawałam zastrzyki z heparyną (zdaję sobie sprawę,że heparyna jest przeciw zakrzepowa) jednak mam typowe dla siebie objawy przed miesiączkowe tj: ból jajników,rozdrażnienie i jakieś 2tyg. temu miałam obolałe i nabrzmiałe piersi.
Dodatkowo zauważyłam, że z mojej pochwy wydziela się biała ciesz - nie śluz tylko ciecz. Zapisałam się do swojego ginekologa dopiero na 17 maja, lecz do tego czasu może miesiączka się pojawi?
Bardzo proszę o szybkie rozpatrzenie mojego pytania i szczerą odpowiedź.
Z poważaniem Justyna

19 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Jeśli dotąd miesiączkowała Pani regularnie (po odstawieniu tabletek), to możliwe, że zaszła Pani w ciążę. Powinna Pani wykluczyć tę możliwość w pierwszej kolejności, wykonując test ciążowy. Objawy, które Pani opisuje (łącznie ze zwiększeniem ilości wydzieliny z dróg rodnych, która ma prawo być wodnista), mogą występować właśnie w ciąży lub w drugiej fazie cyklu miesiączkowego. Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną o dużej skuteczności. Jeśli nie miesiączkowała Pani regularnie po odstawieniu tabletek, to możliwe że cierpi Pani na zaburzenia hormonalne i to z nimi związane jest opóźnienie miesiączki oraz reszta objawów.
Pozdrawiam serdecznie!