Dziwna wydzielina z pochwy i swędzenie

Witam, mam 18 lat, nigdy nie współżyłam. Od dwóch dni zauważam dziwną białą wydzielinę z grudkami z pochwy i do tego okropne swędzenie. Z moim chłopakiem uprawialiśmy petting, a kilka dni później pojawiło się to co jest. Co mam z tym zrobić i przede wszystkim czy to grzybica? Jak temu zapobiegać, proszę o pomoc! Pozdrawiam. SmallMi
18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Objawy, które opisujesz, są charakterystyczne dla grzybicy. Na profilaktykę jest już za późno, teraz należy jak najszybciej udać się do lekarza ginekologa, w celu podjęcia leczenia.
Leczeniu poddany zostanie także Twój partner.
W profilaktyce ważna jest dieta, higiena osobista, noszenie przewiewnej bielizny, najlepiej bawełnianej. Ryzyko nawrotu zwiększa się przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, u chorych na cukrzycę, z zaburzeniami hormonalnymi i innych.
Pozdrawiam.