Dziwne dolegliwości - czy przyczyną może być niski poziom testosteronu?

Mam 27 lat i zawsze po stosunku ze swoją dziewczyną przez parę kolejnych dni czuję się zmęczony, zaspany i mam mniejszą wydajność pracy - nie mogę się na niczym skupić, jakbym miał pustkę w głowie, ciężko jest mi się skupić nad wypowiedzeniem prostego zdania. Kiedyś miałem robione badanie krwi i chciałem, aby zbadali mi poziom testosteronu i wtedy okazało się, że mam za niski - może to jest przyczyna tego? Jak czytałem na temat niskiego poziomu testosteronu to objawy przy tym zapisane są identyczne jak moje, czyli: towarzyszy mi przy tym brak energii i inicjatywy w życiu zawodowym i prywatnym, brak we mnie asertywności, na ogół jestem spokojny, ale szybko się denerwuję i przeradzam się w wybuchowego zrzędę. Nie byłem kiedyś taki - zawsze byłem cierpliwy, spokojny i nic mnie nie denerwowało, mogłem wykonywać jakieś prace wymagające cierpliwości - a teraz to jak trochę stoję w korku to od razu zaczyna mnie wszystko denerwować i czuję się rozdrażniony. Co to może być i jak to leczyć?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Obniżony poziom testosteronu objawia się wieloma dolegliwościami. Przedstawione przez Pana przykłady wykluczają się wzajemnie, by móc jedynie na ich podstawie ustalić przyczynę Pana dolegliwości. Nie wspomina Pan, jakiego rzędu obniżenie hormonu zostało wyliczone. Z powyższymi wynikami należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który oceni niedobór hormomu względem Pana stanu klinicznego.
Pozdrawiam.