Dziwne krwawienie i ból podczas miesiączki

Witam! Mam taki problem: dostałam miesiączkę, tylko że bolą mnie jajniki i krwawię takim gęstym śluzem. Nawet zauważyłam coś w tej gęstej wydzielinie i nie wiem, czy przypadkiem nie byłam w ciąży, i jak to teraz sprawdzić? Cały czas biorę tabletki antykoncepcyjne, dlatego nie wiem, co mam o tym myśleć. Błagam, odpowiedzcie mi, jak znacie podobne objawy. Z góry dziękuję:)

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Możliwe, że to co Pani zauważyła, to były skrzepy krwi. Nierzadko takim krwawieniom towarzyszy nasilony ból w podbrzuszu. Jeśli chce Pani sprawdzić, czy jednak nie zaszła w ciążę i poroniła (jest to bardzo mało prawdopodobne), może Pani wykonać test ciążowy. Poziom beta HCG, hormonu "ciążowego" wykrywanego przez testy, nie spada do 0 od razu po pornieniu.

Pozdrawiam!