Dziwne myśli od jakiegoś czasu...

Witam! Mam na imię Patryk, mam 17 lat. Od jakiegoś czasu męczą mnie różne myśli, takie dosyć dziwne, które wcześniej mi by nawet nie przyszły do głowy. Moje "dziwne myśli" są zawsze podważone logicznymi dowodami, że to jest niemożliwe, a i tak nie dają mi spokoju. Nie wiem, dlaczego tak mnie męczą. Jak jestem w towarzystwie, to o nich nie myślę, ale jak jestem sam, to zaraz wracają i nie dają mi spokoju. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

17 LAT ponad rok temu

Witam!

Niestety - na podstawie tak krótkiego opisu nie jestem w stanie postawić nawet hipotez odnośnie rozpoznania i rodzaju problemu. Nie wiem, co oznaczają "dziwne myśli". Jaki mają charakter? Jakiego tematu dotyczą - o czym zazwyczaj wtedy myślisz? Jak często się pojawiają? W jakich okolicznościach ulegają nasileniu? Od jak dawna występują? Najlepiej podać konkretny przykład sytuacji i myśli, jakie wówczas się pojawiły, w jaki sposób udało Ci się jednak przekonać, że myśli takie nie mają sensu.
Uzyskanie tych wszystkich informacji jest niezbędne, aby można było odpowiedzieć na Twoje pytanie i wyjaśnić wątpliwości.

Pozdrawiam