Dziwne objawy - co dolega mojemu partnerowi?

Witam, nie chodzi o mnie, tylko o mojego partnera. Jest obecnie poza domem, nie jest w stanie iść do lekarza z powodu wyjazdu. Źle się czuje już od kilku dnia, twierdzi, że mu słabo, naprawdę poważnie, tak, jakby miał zaraz zemdleć. Nie jest w stanie jeść, ma jakieś sensacje żołądkowe, ciągłe bulgotanie, mdłości, w końcu dwa dni temu pojawiła się biegunka. Od tamtej pory pojawił się ból oczu, głowy, nadwrażliwość skóry i w końcu krwiomocz - dziś wieczorem, tj. 2 maja. Nie ma gorączki, nie czuje bólu przy oddawaniu moczu, to nie zapalenie pęcherza, zresztą u mężczyzn, to się prawie nie zdarza... ma 25 lat. Jest bardzo blady i wyraźnie osłabiony. W trasie od paru dni, przejeżdża dziennie nawet do 1000 km, jako kierowca i pasażer. Jedyne leki, jakie przyjmował, to Nurofen forte, Stoperan, probiotyki i elektrolity. I jeszcze L***, zawsze miał niedowagę. Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, ma 175 cm wzrostu i waży ok. 57 kg. Ma stresujący tryb życia, mało je i śpi. Proszę o pomoc...

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Krwiomocz jest bezwzględnym wskazaniem do jak najszybszej wizyty u lekarza i rozpoczęcia diagnostyki. Jest to objaw wielu chorób, w tym nowotworu. Konieczne jest uszczegółowienie wywiadu oraz osobiste zbadanie pacjenta. Niezbędne jest także wykonanie badania USG jamy brzusznej.

Występowanie wielu objawów z różnych układów przemawia za występowaniem choroby ogólnoustrojowej. Najczęstszą przyczyną krwiomoczu u młodych ludzi jest kamica nerkowa oraz infekcja układu moczowo-płciowego. Możliwe jest także kłębuszkowe zapalenie nerek w postaci nefropatii IgA.

Tak, jak wspomniałam wcześniej, do postawienia rozpoznania konieczna jest wizyta u lekarza.

Pozdrawiam