Dziwne objawy w stawie: Co robić?

Mam 24 lata. Od kilku miesięcy odczuwam bardzo silne bóle mostka, dokładniej trzonu. Boli jak nie powiem co i aby ból minął muszę się naciągnąć dość dobrze w prawa stronę wygiąć rękę, prawą przekręcić i wtedy następuje strzelenie jakby coś pękło! Ból niesamowity! Coraz częstszy. Do lekarza nie mam czasu iść bo pracuje od 7 do 16, a weekend szkoła. Po tym "strzeleniu" nawet nieraz kilka minut następuje jakby nastawienie powrotne, potem ból i znowu strzelenie. No masakra jakaś. Błagam o jakieś rady. Dziękuje z góry.
24 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Pana objawy mogą wskazywać na nawykowe zwichnięcie stawu ramiennego. Przypuszczenie to może potwierdzać fakt, że po pewnym schemacie ruchów ból ustępuje. Najprawdopodobniej dochodzi do tak zwanego samo-nastawienia. Niezbędna będzie w tym przypadku konsultacja w poradni ortopedycznej. Warto nie odwlekać wizyty, gdyż lekceważenie problemu może doprowadzić do powstania nieodwracalnych zmian w stawie.