Dziwne plamienia - czy należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym?

Witam!
Jestem w 13 tygodniu ciąży, zaczęły występować dziwne plamienia, a raczej śluz zabarwiony kolorem krwi, przy tym takie bóle, jakby miała się zacząć miesiączka. Ostatnia miesiączka 2.10.10, nie wiem czy to pierwszy objaw poronienia, czy należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Wizytę mam na 22 stycznia, czy mogę poczekać? Jest to moja pierwsza ciąża.
Proszę o pilną odpowiedź.
Dziękuje

Dzień dobry!

Powinna się Pani skonsultować z lekarzem prowadzącym. Takie bóle mogą świadczyć o czynności skurczowej macicy i zagrażającym poronieniu. Krwawienie może też być objawem poronienia, dlatego najlepiej wykonać badanie USG, by sprawdzić czy płód jest żywy i czy kosmówka się nie odkleja.

Z poważaniem