Dziwne plamienia po tabletkach wywołujących okres

Dostałam od lekarza lek na wywołanie miesiączki, ponieważ ostatni okres miałam w listopadzie. Miałam go brać przez 10 dni, a potem czekać 2 tygodnie na okres. Około 7 dnia pojawiły się u mnie brunatne upławy, kilka razy były one bardziej zabarwione krwią i mało obfite. Brałam tabletki przez te dni, bo wydawało mi się, że wydzielina powinna być bardziej obfita i jest to tylko zwiastun miesiączki :) Zastanawiam się, czy to był okres? Bo mija dziś już 4 dzień odkąd nie biorę tych tabletek i okresu nie mam. Nie wiem, co mi dolega. Lekarz wspominał coś o niewydolności jajników, ale na żadne badania mnie nie skierował. Ponieważ obawiam się ciąż i przyznaje, że popadam w lekką paranoję, od listopada zrobiłam już 5 testów ciążowych i byłam u lekarza, który ciążę wykluczył, mimo tego mam obawy, ponieważ nie zrobił mi usg. U lekarza byłam 5 stycznia, a ostatni stosunek miałam w listopadzie i zabezpieczałam się, ale jak wiadomo nic nie daje 100% pewności. Musze dodać jeszcze, że w listopadzie odstawiłam także tabletki antykoncepcyjne. Wiem, że jajniki nie pracują prawidłowo po lekach. Zastanawiam się, czy ja w ogóle byłam płodna po odstawieniu tabletek skoro nie dostałam okresu. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli dobrze zrozumiałam, to w listopadzie odstawiła Pani pigułki antykoncepcyjne i od tego czasu nie wystąpiła u Pani miesiączka, tak? Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej jajniki nie pracują, są "uśpione". U większości kobiet po zaprzestaniu zażywania pigułek jajniki wznawiają swoją prace w krótkim czasie i miesiączka występuje, tylko z niewielkim opóźnieniem. U niektórych jednak jajniki pozostają jeszcze przez jakiś czas "uśpione", nie dochodzi do owulacji i nie występuje miesiączka. Potrzeba trochę czasu (kilka miesięcy), aby jajniki wznowiły pracę. Prawdopodobnie tak właśnie jest u Pani. Proszę się więc nie denerwować. Lekarz może wykluczyć ciążę bez badania USG.

Pozdrawiam!