Dziwne pulsowanie brzucha po porodzie

Od paru dni odczuwam dziwne pulsowanie po lewej stronie brzucha, dokładnie takie samo jak w czasie ciąży (ruchy płodu) zrobiłam nawet test ciążowy wynik negatywny. Nie wiem na ile testy te są wiarygodne (jeżeli chodzi o okres poporodowy) gdyż jestem 6 miesięcy po porodzie także wszystko chyba jeszcze dochodzi do normy, czy to normalne? Czy test w takim okresie może pokazać niewłaściwy wynik? Dziękuję za odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam.

Jeśli ma Pani wątpliwości co do testu ciążowego - proszę wykonać po tygodniu kolejny. Jednakże ruchy dziecka w ciąży można poczuć dopiero po minimum 16 tygodniach jej trwania, więc musiałaby Pani być 4. miesiącu. Nie jest to niemożliwe, ale podejrzewam że jest mało prawdopodobne.

Proponuję Pani udać się do lekarza specjalisty na rozmowę i może badanie USG.
Pozdrawiam.