Dziwne samopoczucie po trawce - powinienem zgłosić się do lekarza?

Witam, mam 16 lat i dwa dni temu zapaliłem sobie trawkę. Gdy następnego dnia wstałem, czułem się jakbym zapalił sobie znowu. Przeczekałem, bo myślałem, że to przejdzie. Dzisiaj wstałem i znowu mam to uczucie, nie wiem może jest trochę mniejsze, nie wiem co mam robić. Czy to jest normalne, czy powinienem zgłosić się do lekarza? Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Dotychczas opisano kilka przypadków, kiedy to subiektywne uczucie „haju” po marihuanie utrzymywało się na drugi dzień po zażyciu. Tego typu efekty mogą zależeć od indywidualnych predyspozycji, np. młodego wieku.

Proponuję, abyś zgłosił się do lekarza psychiatry w najbliższej poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Psychiatra zaproponuje Ci odpowiednią diagnostykę i terapię. Jesteś osobą niepełnoletnią, więc każda forma leczenia wymaga zgody rodziców.

Twój mózg intensywnie się rozwija. Stosowanie w tym okresie jakichkolwiek substancji psychoaktywnych może grozić nieodwracalnymi zmianami, np. upośledzeniem pamięci i koncentracji, zaburzeniami lękowymi.

Z pozdrowieniami