Dziwne wydzieliny przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych - jaki jest ich powód?

  Dzień Dobry. Mam na imię Sylwia i mam 17 lat . Mam taki problem, że 4 tyg temu leciała mi brązowa wydzielina z pochwy, nawet przy stosunkach. Później zaczęła lecieć biała. Jest bardzo gęsta nie ma żadnego zapachu. Zaczęłam stosować czopki dopochwowe, aby zmniejszyć ryzyko infekcji. Byłam u ginekologa i pani stwierdziła, że to grzybica, którą leczyłam i zdaje mi się, że wyleczyłam. Tak po tyg. Od początku zażywania tabletek zaczęły pojawiać mi się wydzieliny. Jak już pisałam brązowa, a teraz biała. Strasznie mi to przeszkadza, ponieważ nie kochałam się z chłopakiem miesiąc: wizytę mam dopiero za 21 dni, wiec napisałam... Używam też maści przeciw swędzeniu, którą mi przepisała pani doktor. Maść pomaga. Jeszcze jedno: zażywałam od wczoraj tabletki antykoncepcyjne . Z góry dziękuje

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych zwiększa niestety ryzyko infekcji grzybiczych.
Stosowany przez Panią lek wykazuje lekkie działanie przeciwgrzybicze. Może okazać się konieczne ponowne zastosowanie leku doustnego o skutecznym działaniu przeciwgrzybiczym.

Niestety konieczne będzie badanie ginekologiczne i wdrożenie leczenia.

Redakcja abcZdrowie.pl