Dziwne zachowanie 6-latka a wykluczenie molestowania

Moj 6 letni syn ma do mnie dziwne podejscie.Chce sie ze mna calowac jak dorosly,podchodzi od tylu i przytula twarz do mojej pupy i slysze ,ze wacha potem odchodzi dziwnie uradowany.Bardzo martwi mnie jego zachowanie.Mowi,ze jestem "zajebi...sta".Wychowuje go sama.Psychiatra polecila mi udac sie do osrodka w celu wykluczenia jego molestowania.Nie chce nawet myslec o takich rzeczach,ze cos kiedys mu mogl zrobic.Niby gdzie?W przedszkolu?Co robic?Jak tlumaczyc,ze nie mozna tak?

Pani syn wkracza w wiek w którym każdy chłopiec uważa swoich rodziców za najcudowniejszych na świecie. Chce być taki jak ojciec a z mamą chce się ożenić. Jego seksualne zachowania niekoniecznie muszą mieć związek z molestowaniem. On nie zdaje sobie sprawy z ich charakteru a jedynie powiela to co uważa, że mężczyzna robi w kontakcie z kobietą (faktycznie ciekawe skąd czerpie tą wiedzę). Zazwyczaj w rodzinach gdzie są oboje rodzice, obecność rodzica przeciwnej płci uczy dziecko hamować tego typu zachowania. W Pani przypadku tej drugiej osoby nie ma i być może stąd to jego rozhamowanie... Proponuję najpierw porozmawiać z dzieckiem i wytłumaczyć mu, że to co robi jest nie na miejscu i spróbować znaleźć model jaki posłużył mu do stworzenia tych zachowań. Również rekomenduje kontakt z psychologiem ale chyba nie mam aż takich złowrogich podejrzeń jak psychiatra.

Dzień Dobry Pani,

U Pani synka pojawiło się zainteresowanie płcią przeciwną, prawdopodobnie na skutek zaobserwowanego, intymnego zachowania dwojga ludzi albo w TV, albo w Internecie, czy prasie kolorowej i poprzez naśladownictwo (dzieci w ten sposób uczą się) odtworzył to, co oglądnął, w relacji z Panią.

Jednak jak najbardziej jestem za kontaktem z profesjonalnym ośrodkiem, celem rozwiania Pani obaw.

Życzę dla Pani i Synka dużo radości,
Irena Mielnik-Madej