Dziwny ból w okolicy prawego podbrzusza, spóźniona miesiączka.

Witam.
Mam 17 lat, i bardzo proszę o pomoc. Ostatnio dokucza mi dziwny ból w dolnej prawej części brzucha... tak jakby mnie bolało coś w macicy. Nie stosuje żadnych środków antykoncepcyjnych, nie było żadnych zmian ostatnio w trybie życia (odchudzanie, stres, choroba...) Muszę dodać, że okres miałam w miarę regularnie, a teraz mi się spóźnia, co prawda 3 dni ale bardzo mnie to niepokoi.

Bardzo proszę o pomoc, jak mam sobie wytłumaczyć ten ból brzucha z prawej strony?
Proszę o odpowiedź. Dziękuje, pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Trudno z tak skąpego opisu wywnioskować, jaka może być przyczyna Twoich dolegliwości. Rozumiem, że ból nie jest ostry, ale trwa od co najmniej kilku dni. Być może jest on spowodowany owulacją, w przebiegu której mogło wystąpić nieduże krwawienie do jamy brzusznej. Jeśli po miesiączce ból będzie się wciąż utrzymywał, to należy sprawdzić, czy nie powstała na jajniku torbiel czynnościowa (łagodna zmiana, która ulega wchłonięciu w ciągu 1-3 cykli, czasem wymaga przyjmowania przez krótki okres tabletek antykoncepcyjnych). Jednorazowe opóźnienie miesiączki nie jest nienormalne- ma prawdo pojawić się u każdej zdrowej kobiety. Oczywiście, jeśli istnieje możliwość ciąży, to należy zrobić test ciążowy.
Pozdrawiam serdecznie!