Dziwny śluz na początku ciąży

Witam!
W ciąży byłam już wcześniej, ale niestety już na początku poroniła, miałam naturalne oczyszczenie i od tego momentu minęło już pół roku i postaraliśmy się o dziecko po raz drugi to dopiero pierwsze dni po zapłodnieniu, ale zauważyłam coś niepokojącego, mianowicie ze śluzem pojawiła mi się krew tzn. nie wiem czy to krew dokładnie są to takie brązowe niteczki śluzu.

Dodam, że dokładnie takie same objawy miałam przed poronieniem w pierwszej ciąży. Wiem, że równie dobrze może to być zagnieżdżenie, bo to mniej więcej 13 - 14 dzień zapłodnienia.
Proszę o pomoc, czy to znowu początki poronienia?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nie da się określić z całą pewnością, jaka jest przyczyna plamienia, które Pani zaobserwowała. Wiadomo jednak, że we wczesnej ciąży nie jest to objaw niepokojący, oraz że większość kobiet, które przebyły jednorazowo poronienie, bez problemu zachodzi w kolejną ciążę i udaje im się tę ciążę szczęśliwie donosić. Brązowawe plamienie może się pojawić jako objaw implantacji (zagnieżdżenia) oraz wahań hormonalnych w terminach, w których wypadałaby miesiączka, a także w późniejszym nieco okresie jako wyraz tworzenia się łożyska. W każdym razie, dopóki nie ma Pani obfitego krwawienia i/lub silnych, skurczowych bólów w podbrzuszu, nie ma żadnych powodów do niepokoju.
Pozdrawiam serdecznie!