Dziwny stan - nie wiem jak to nazwać

18 lat, mężczyzna. Witam, mam 18 lat, miewam czasami bardzo dziwne stany, nie mam pojęcia, jak to określić. Przykładem może być to, że czegoś szukam, a trzymam to w ręku albo mam tę rzecz w kieszeni, ale używam tej rzeczy i jej szukam, mam tak bardzo bardzo często. Słyszę głosy z ulicy tak samo często, kiedy idę wyjrzeć, jest pusto, nikogo nie ma, nic nie widać, ani jednej żywej istoty. Ostatnio miałem tak, że słyszałem głośny śmiech z głośnika od wieży, mimo tego że wieża była odłączona od prądu.

Kiedy byłem mały, bardzo bałem się takiego znaku '!' wykrzyknika, widziałem go wszędzie, ogromny na suficie, który się powiększał, bardzo się bałem i zawsze uciekałem do mamy pełen płaczu i krzyku. To samo dotyczy pewnej postaci, prawdopodobnie ubzdurałem ją sobie, ale miałem wrażenie, że ona mnie goni i ciągle obserwuje, ostatnio miałem jakiś nawrót tego, widziałem tę postać i się przeraziłem. Nie robiłem żadnych badań ani nie przyjmuję żadnych leków. Dziękuję i pozdrawiam.

Szanowny Panie,

Powinien Pan NIEZWŁOCZNIE udać się do psychiatry, gdyż opisane objawy są bardzo niepokojące (w szczególności słyszenie głosów i dźwięków, których inni nie słyszą oraz obawa przed tajemniczą postacią). Psychiatra podczas badania musi zweryfikować, czy są to objawy wytwórcze oraz ustalić, jaka jest ich przyczyna. Doradzałabym bycie podczas wizyty szczerym i opowiedzenie o wszystkich swoich niepokojących przeżyciach, gdyż mają one duże znaczenie diagnostyczne. Im szybciej pojawi się Pan u lekarza, tym szybciej będzie można rozpocząć leczenie = tym szybciej powróci Pan do zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie