Echo płodu a ciąża obumarła

Stwierdzono u mnie ciążę obumarłą. Ginekolog prowadzący mnie prywatnie wykonał USG dopochwowe i nie było słychać echa -serca dziecka, za pierwszym razem słyszałam. W szpitalu stwierdzono spadającą o 1/3 gonadotrypinę. Na wypisie ze szpitala przeczytałam: ciąża martwa , echo 60/80. Skończyłam 1 miesiąc ciąży. Czy możliwe jest przy ciąży obumarłej echo płodu?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Obumarcie ciąży stwierdza się przede wszystkim na podstawie braku akcji serca płodu w badaniu USG / echo serca. Sugeruję skontaktować się ze szpitalem i wyjaśnić zapis w wypisie.