Echo serca a tachykardia i wypadanie płatka zastawki mitralnej

Witam. Ostatnio mialem robione echo serca. Podaje wynik. Wydluzone nici sciegniste zastawki mitralnej,wypadanie platka zastawki mitralnej z lekka niedomykalnoscia. Platki mitralnej wiotkie. Od 13 lat mam problemy z sercem. Przez caly dzien tachykardia,skurcze dodatkowe. Czy takie problemy sa powazne. Kazdy lekarz mowi ze to nic takiego. Czy mozna jakos poprawic jakosc zycia poprzez leczenie? Prosze o pomoc.
ponad rok temu

Wypadanie płatka zastawki mitralnej może przebiegać całkowicie bezobjawowo, może dawać objawy nie zakłócające dobrego samopoczucia, może dawać objawy uciążliwe lub nieprzyjemne dla pacjenta ale nie mające znaczenia klinicznego, lub też może dawać objawy wymagające leczenia. Każdy przypadek zatem musi zostać indywidualnie rozpracowany przez lekarza. Jeżeli objawy związane z wypadaniem płatka pogarszają istotnie jakość życia można zastosować leczenie objawowe odpowiednio dobranym lekiem. Należy poinformować lekarza o złej tolerancji występujących objawów.