Endocervicitis chronica partim polyposa po łyżeczkoaniu

Witam mam 35 lat miałam robione łyzeczkowanie oto wynik Endocervicitis chronica partim polyposa -A kanał-śr.obfite (M-43000) Hyperplasia endometrii partim polyposa -B-jama-j.w. (M-72400) . Byłąm na wizycie kontrolnej i lekarz zobaczył wyniki nie badał mnie tylko stwierdził że to się lubi powtarzać . Nie wiem co o tym sadzic wiec prosze o radę czy to sie jakoś leczy ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik pierwszy przewlekłe zapalenie szyjki macicy z polipami a drugi wynik to rozrost endometrium z polipami. Stany te ze względu na podłoże hormonalne może nawracać. W leczeniu można stosować doustną terapię hormonalną albo czekać i ewentualnie powtarzać zabiegi. Pozdrawiam.