Endometrium phasis proliferationis endocervix partim epidermisatus w wyniku badania histopatologicznego

Witam otrzymałam wynik histopatologiczny. jama macicy - endometrium phasis proliferationis endocervix partim epidermisatus. szyjka macicy- ectocervix normalis. kanał - endocervix normalis. proszę o tłumaczenie. Dziękuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza: Błona śluzowa macicy w fazie proliferacji, kanał szyjki macicy częściowo z przemianą płaskonabłonkową. Szyjka macicy - błona śluzowa tarczy szyjki macicy prawidłowa. Kanał - błona śluzowa kanału szyjki macicy prawidłowa.