Epizodycznie powtarzające się parestezje lewej kończyny i ból w dole krzyża po wysiłku

Czy epizodycznie powtarzające się parestezje lewej kończyny i ból w dole krzyża po wysiłku (mam skoliozę od dziecka) to moze byc cos powaznego? mam 50 lat. RTG wykazało rotację w lewo i zmnieszenie krązka L6.Czy to dyskopatia? Czy mogę wykonywać ćwiczenia, np. bieganie, trochę na siłowni? pozdrawiam Aleksandra

Aleksander Ropielewski

Nie wiem czy zaburzenia czucia dotyczą lewej kończyny górnej czy dolnej. Jeżeli dolnej to Pani objawy mogą być powiązane ze skoliozą i degeneracja/kompresją krążka L5/L6 lub L6/L7. Schorzenia krążka międzykręgowego to dyskopatia. W tej sytuacji zachęcam do konsultacji u neurologa lub fizjoterapeuty. Aby udzielić odpowiedzi odnośnie możliwości wykonywania ćwiczeń potrzebne jest przeprowadzenie badania i ew. ocena badań obrazowych.