Erytrocyty w moczu u dziecka

WITAM ;) PROSZĘ O INTERPERETACJĘ WYNIKÓW MOCZU 10-MIESIĘCZNEJ CÓRECZKI. BILIRUBINA - NEGAT, UROBILINOGEN - NORMA, KETONY - NEGAT, CIĘŻAR WŁAŚCIWY 1013, GLUKOZA - NEGAT, BIAŁKO - NEGAT, KREW 10/UL, PH 8, NITRATY - NEG, LEUKOCYTY - NEG. OCENA MIKROSPOKOWA: LEUKOCYTY POJEDYNCZE WPW, ERYTROCYTY ŚWIEŻE - 0-2 WPW, NABŁONKI PŁASKIE - POJEDYNCZE WPW, KLAROWNOŚĆ - PRZEJRZYSTY, KOLOR - ŻÓŁTY. NIEPOKOJĄCA JEST DLA MNIE TA KREW 10/UL!!! CO TO MOŻE OZNACZAĆ? CZY TEN WYNIK JEST ZŁY? BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA ODPOWIEDŹ.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik badania ogólnego moczu Pani córki jest prawidłowy. W moczu zdrowego człowieka mogą występować pojedyncze erytrocyty (krwinki czerwone) oznaczane często na wydruku wyniku jako "krew".

Pierwsza część badania jest wykonywana za pomocą tzw. testu paskowego. Wykryte w ten sposób 10 erytrocytów w mikrolitrze moczu odpowiada granicy czułości analitycznej paska. Uważa się, że niepokojąca i wymagająca dalszej weryfikacji jest dopiero liczba przekraczająca 50/uL.

Dodatkowo wykonany zostało wykonane u Pani córki mikroskopowe badanie osadu moczu (metoda dużo dokładniejsza niż test paskowy), które potwierdza, że liczba krwinek czerwonych nie przekracza wartości normy.

Pozdrawiam.