Escapelle a ryzyko zajścia w ciążę

Poszukuję odpowiedzi na moją dość problematyczną sytuację. Wczorajszej nocy mnie i moją partnerkę trochę poniosło, doszło do stosunku przerywanego. Wytrysk nastąpił poza pochwą, problem jednak w tym, iż wcześniej (od kilkunastu minut do pół godziny) uprawialiśmy seks oralny (zakończony wytryskiem, po którym nie umyłem członka oraz jego okolic, nie jestem pewien co do zagrożenia ze strony preejakulatu. Dziś partnerka zażyła escapelle, pytanie jednak czy jest duża szansa, iż mogła zajść w ciążę?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ryzyko ciąży istnieje. Szansa aby zapobiec zapłodnieniu a dokładnie implantacji ewentualnego zarodka jest największa gdy przyjmie się Escapelle jak najszybciej. W tym przypadku właśnie tak było.