Fałdki na brzuchu pomimo dużej aktywności fizycznej

Mam prawie 15 lat, mój wzrost 164 cm, waga 60 kg i mam duży problem! Jestem gruba i mam fałdki na brzuchu i na udach, mam rozstępy, bardzo chciałam ich się pozbyć. Trenuję kajakarstwo, od 3 lat mam treningi 2 razy dziennie oprócz niedzieli. Biegam prawie codziennie ok. 10 km lub więcej i chodzie na siłownię, oprócz tego robię codziennie około 100-150 brzuszków w domu. Codziennie jestem bardzo aktywna, lecz nie mogę schudnąć, moja waga waha się między 58-61 kg, a obwód brzucha to ok. 86 cm! Staram się ograniczać słodycze i jedzenie, lecz to nic nie pomaga! Nie wiem, jakich sposobów mam próbować! Mam czasami wrażenie, że coś jest ze mną nie tak, czuję się jak balon! Bardzo bym chciała się dowiedzieć, jakie mam teraz stosować ćwiczenia lub diety.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 22,38. Odpowiada to 75 centylowi. Masz prawidłową masę ciała, nie musisz się odchudzać.

W kształtowaniu sylwetki pomocne są ćwiczenia. Znajdziesz je na www.abccwiczenia.pl

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Rozstępy raczej nie znikną. Ich pojawienie się często towarzyszy okresowi dojrzewania. Zapobiegniesz ich powstawaniu, poprzez unikanie nadmiernych przyrostów masy ciała. Możesz stosować także kosmetyki ujędrniające.

Uczucie "balona" może być związane ze wzdęciami. Są one wynikiem nieprawidłowej, ciężkostrawnej diety. Mogą także towarzyszyć nietolerancji laktozy (cukru mlecznego).

Pozdrawiam