Flegma po operacji przegrody nosowej

Mam 21 lat rok temu przeszedłem operacje przegrody nosowej. Po operacji wykryto u mnie gronkowca złocistego (nie do leczenia) z wymazu z nosa. Także po operacji codziennie budzę się z flegmą w gardle. Czym to może być spowodowane i jak się tego pozbyć? Jest to dla mnie bardzo uciążliwe. Flegma jest zawsze rano ale czasami w ciągu dnia też się pojawia.

Witam serdecznie. Nie ma możliwości aby nie było leczenia. Rzeczywiście w przypadkach gdy nie występują objawy można nie podejmować antybiotykoterapi, jednak w tej sytuacji można zastosować preparat zgodny z antybiogramem.