Fluoryzacja w szkole

Witam Serdecznie, czy fluoryzacja w szkole w obecności pielęgniarki u 7 latka jest bezpieczna. Czytałam że dzieci nie mogą połykać żelu . W gabinecie stomatologicznym jest jakaś kontrola , w szkole trudno wymagać dopilnowania dzieci przez jedną Panią .

fluoryzacja -dobre działanie, aczkolwiek dziecinie powinny łykać żelu, nawet podczas tego zabiegu u lekarza może się to zdażyć, ale rodzice powinni odpowiednio zmotywować dziecko do niepołykania albo przeprowadzac fluoryzacje w domu po konsultacji z lekarzem dentystą